دسته‌بندی نشده · می 22, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب صوتی کتابفروشی نویسندگان فقید | لیام کالانان | نشر ماه آوامعرفی کتاب صوتی کتابفروشی نویسندگان فقیدکتاب صوتی کتابفروشی نویسندگان فقید رمانی معمایی به قلم لیام کالانان، نویسنده‌ی محبوب اهل آمریکاست. در این اثرِ پرفروشِ ملی، شنونده‌ی داستان زندگی زنی خواهید بود که در جست‌وجوی همسر گمشده‌اش به پاریس، پایتخت فرهنگ و هنر عزیمت می‌کند، و در آنجا درگیر سلسله‌ای از وقایع مرموز و عجیب می‌شود.

درباره کتاب صوتی کتابفروشی نویسندگان فقید:

«هفته‌ای یک بار مردی را تعقیب می‌کنم که شوهرم نیست»…

رمان کتابفروشی نویسندگان فقید (Paris by the Book) با جمله‌ی عجیب و تکان‌دهنده‌ی فوق آغاز می‌شود. گوینده‌ی این جمله که تا پایان اثر نقش راوی ماجراها را بر عهده دارد، زنی‌ست حدوداً چهل ساله که در جست‌وجوی همسر خود، به شهر پاریس عزیمت می‌کند. ماجرا از این قرار است که رابرت، همسر راوی، ناگهان و بدون باقی گذاشتن هیچ ردی از خود غیبش می‌زند و هیچ تلاشی هم برای مطلع ساختن خانواده‌اش از وضعیتی که دارد نمی‌کند. در پی این ماجرا، همسر او دست فرزندانش را می‌گیرد و به قصد اقامت در پاریس، جایی که گمان می‌کند شوهرش را در آن خواهد یافت، محل زندگی‌اش را ترک می‌کند.

آیا او نقشه‌ای برای پیدا کردن همسرش دارد؟ راستش را بخواهید، نه! با این حال، نیرویی غریزی به پیش می‌راندش. چرا که باور دارد همسرش (که نویسنده‌ای‌ست چیره‌دست) دلیلی موجه برای ترک کردن او و بچه‌هایشان دارد. باری، راوی داستان در پاریس برای گذران زندگی مجبور به کار کردن در یک کتابفروشی کوچک می‌شود؛ جایی که در آن برخلاف انتظارش، به سرنخ‌هایی مهم درباره‌ی سرنوشت شوهر خود برمی‌خورد…

کتاب صوتی کتابفروشی نویسندگان فقید در سال 2018 به انتشار رسید و خیلی زود به اثری محبوب و پرطرفدار بدل شد. این رمان هم تحسین منتقدین سخت‌گیر را برانگیخت، هم به دل مخاطبین عام نشست. قصه‌ای که لیام کالانان (Liam Callanan) برایمان روایت کرده در عین رمزآلودی، از ظرافتی زیبا و شاعرانه برخوردار است؛ ظرافتی که تا حد زیادی ناشی از زبان شاعرانه و لطیفِ راوی داستان است. سخن کوتاه: کتابفروشی نویسندگان فقید انتخابی مناسب برای تمام سلیقه‌های ادبی‌ست.

نکوداشت‌های کتاب صوتی کتابفروشی نویسندگان فقید:

– نثر لیام کالانان توأمان بازیگوش و برخوردار از جدیت است. (Milwaukee Journal)
– رمانی جذاب که باعث شد به شهر پاریس عشق بورزم! (Jane Hamilton)
– کتابفروشی نویسندگان فقید اثری اعتیادآور است! (Michigan Daily)

کتاب صوتی کتابفروشی نویسندگان فقید مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به ادبیات روز جهان و دوست‌داران آثار رمزآلود و معمایی، مخاطبین اصلی کتاب صوتی کتابفروشی نویسندگان فقید از لیام کالانان‌اند.

با لیام کالانان‌ بیشتر آشنا شویم:

لیام کالانان‌ داستان‌نویس و استاد دانشگاهِ اهل آمریکاست. او در واشنگتن دی. سی به دنیا آمده و در لس آنجلس بزرگ شده است. از میان آثار منتشرشده از وی، می‌توان به سه عنوان پیش رو اشاره کرد: «اطلس ابر»، «همه‌ی مقدسین» و «کتابفروشی نویسندگان فقید». همچنین باید اضافه کرد که در کارنامه‌ی این نویسنده افتخارات و جوایزی (از جمله جایزه‌ی مطبوعاتی George W. Hunt) قابل اعتنا نیز دیده می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی کتابفروشی نویسندگان فقید می‌شنویم:

یک بار، و فقط یک بار، بالاخره اتفاق افتاد. مردی که در تعقیبش بودم متوجه شد. این اتفاق وقتی افتاد که تازه شش ماه بود که ما به اینجا آمده بودیم. زمان زیادی نیست؛ اما آنقدر بود که من تغییر کنم. پاریس هم عوض شده بود. با وجود این باید می‌دانستم. می‌دانستم، از همان اول می‌دانستم که دردسر درست می‌شود. چون صورتش خیلی شبیه شوهرم بود.

همان موها، همان عینک، همان لبخند. او به زنی که کنار فروشگاه اپل ایستاده بود لبخند زد. فروشگاهی که زیر موزه‌ی لوور بود و به اندازه‌ی موزه، محبوب و شلوغ، و لب‌هایی که وقت لبخند زدن کج می‌شد. همان چیزی بود که نظر مرا به خود جلب کرد. من هرگز همزاد شوهرم را ندیده بودم، تا اینکه بالاخره دیدم…
فهرست مطالب کتاب صوتیادامه فهرستمشخصات کتاب صوتیقیمت نسخه صوتی

معرفی و دانلود کتاب صوتی کتابفروشی نویسندگان فقید | لیام کالانان | نشر ماه آوا