معرفی و دانلود کتاب صوتی گوزن شمالی و زاغی | بتینا رسترپو | آوارسامعرفی کتاب صوتی گوزن شمالی و زاغیداستانی شنیدنی از دل طبیعت… بتینا رسترپو در کتاب صوتی گوزن شمالی و زاغی اطلاعات فراوانی را در رابطه با زندگی گوزن‌ها به کودکان آموزش می‌دهد. نویسنده همچنان که در این کتاب کودکان را می‌خنداند، آن‌ها را با مفاهیم عمیقی همچون دوستی و مهربانی آشنا می‌سازد.

درباره کتاب صوتی گوزن شمالی و زاغی:

گوزن بودن بسیار دشوارتر از چیزی‌ست که به‌نظر می‌رسد. اما گوزن کوچولوی داستان، دوست خاص و شوخی به نام زاغی دارد که سختی‌ها را برای او آسان‌ می‌سازد؛ دوستی که در تمام مشکلات همراه گوزن است. بتینا رسترپو (Bettina Restrepo) در کتاب گوزن شمالی و زاغی (Moose and Magpie) نکات جالب فراوانی را راجع به زندگی گوزن‌ها به شما آموزش خواهند داد. دوستی و مهربانی از دیگر مفاهیم عمیقی‌ست که در این کتاب تأثیرگذار به آن‌ها پرداخته شده است.

برای مثال زاغی مدام تلاش می‌کند تا با سوال‌های جورواجور دوستش را سرگرم کند. یا هنگامی که گوزن کوچولو خارش شدیدی را در سرش احساس می‌کند، زاغی با صبر و مهربانی به او توضیح می‌دهد که این خارش به‌خاطر حشره‌ها نیست. بلکه به این دلیل است که گوزن دارد شاخ در می‌آورد!

کودکان تا آخر با این اثر شنیدنی همراه خواهند شد و ماجراهای زاغی و گوزن را دنبال خواهند کرد. لحن طنز نویسنده نیز دو چندان بر جذابیت و کشش این اثر افزوده است. داستان گوزن شمالی و زاغی اولین بار در سال 2009 به نگارش در آمده و عارف امیری، محمد طالشیان و نرگس داغمه‌چی صداپیشگی این اثر را برعهده داشته‌اند.

نکوداشت‌های کتاب صوتی گوزن شمالی و زاغی:

– بچه‌ها جوک‌هایی را که زاغی به گوزن می‌گوید دوست خواهند داشت. (Stories for Children Magazine)
– این داستان تغییراتی را که گوزن طی یک سال تجربه می‌کند شرح می‌دهد. (Simply Science blog)
– بعد از مطالعه این کتاب، کودکان در تمام طول روز حقایقی را درباره گوزن‌ها بیان می‌کنند. (Feathered Quill Book Reviews)

کتاب صوتی گوزن شمالی و زاغی مناسب چه کسانی است؟

بتینا رسترپو کتاب صوتی گوزن شمالی و زاغی را برای کودکان سه تا هفت سال به نگارش درآورده است.

در بخشی از کتاب صوتی گوزن شمالی و زاغی می‌شنویم:

اِلمو با دیدن اون دو، تصمیم گرفت که تنها باشه و با دوستش به جایی که ازش اومده بود، برگرده. سرمای هوا هر روز بیشتر از روز قبل می‌شد و فصل زمستون نزدیک شده بود. باد و بارون جاشون رو به برف و بوران داده بودن و همه جا رو سفیدپوش کردن.

اِلمو همیشه به فکر ساختن معماهای تازه بود اما اون هیچ وقت به خوبی زاغی، سوال‌های بامزه نمی‌پرسید. ایوی که توی لونش نشسته بود، با دیدن ظاهر تغییرکرده‌ی دوستش، از شاخه پایین پرید و گفت: “میدونی چرا گوزن‌ها رو مجبور می‌کنن تا زباله‌های جنگل رو جمع کنن؟”

گوزن که درحال فکرکردن به سوال ایوی بود، سرش رو دست کشید و تازه متوجه شد که شاخش افتاده. حالا جواب خیلی واضح بود: “چون گوزن‌ها شاخ هاشون رو وقتی می‌افتن، روی چمن‌زار رها می‌کنن. ”

اون‌ها بعد از این جواب شروع کردن به خندیدن. شاخ گوزن‌ها از جنس استخونه و وقتی که می‌افته حشرات، پرنده‌ها، موش‌ها و حیوانات دیگه ازش تغذیه می‌کنن.

معرفی و دانلود کتاب صوتی گوزن شمالی و زاغی | بتینا رسترپو | آوارسا