دسته‌بندی نشده · مارس 10, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب پیشگیری و درمان عفونت‌های قارچی زنان | نائومی بامسلگ | انتشارات کتاب درمانیمعرفی کتاب پیشگیری و درمان عفونت‌های قارچی زنانبه‌راستی چرا زنان در نوک پیکان حمله‌ی عفونت‌های قارچی هستند؟ کتاب پیشگیری و درمان عفونت‌های قارچی زنان نوشته‌ی نائومی بامسلگ و دایا ال مایکلز، دریچه‌ای را باز می‌کند تا خودتان بتوانید با روش‌هایی ساده و قابل انجام از این نوع بیماری‌های آزار دهنده و شایع رهایی یابید.

درباره‌ی کتاب پیشگیری و درمان عفونت‌های قارچی زنان:

به‌نظر می‌رسد هیچ خانمی در روی کره زمین نباشد که تجربه‌ی ابتلا به یک عفونت قارچی آزار دهنده را نداشته باشد. خارش شدید، سوزش و قرمزی، ترشحات بودار و بدون بو، تکرر و سوزش ادرار از پیامد‌های ابتلا به این نوع بیماری‌هاست. اگرچه مردان نیز از این گرفتاری‌ها رنج می‌برند، اما نسبت درگیری خانم‌ها به آقایان اصلاً قابل مقایسه نیست.

عفونت‌های قارچی سبب آلودگی و درد دستگاه تناسلی میلیون‌ها زن می‌شود، اما با این وجود هیچ کدام از آن‌ها علاقه‌ای به سخن گفتن درباره این بیماری ندارند. این عفونت یک بیماری التهابی شایع به شمار می‌آید که در دستگاه تناسلی زنان بروز می‌کند و در اثر رشد بی‌رویه‌ی یک نوع قارچ نرمال در دستگاه تناسلی زنان ایجاد می‌شود.

خانمی که یک عفونت قارچی عود کننده دارد باید به کجا مراجعه کند؟ دانش و اطلاعات جامعی لازم است تا خانم‌ها بتوانند خود را از عفونت‌های قارچی نهفته‌ای که دارند و ممکن است به‌طور دوره‌ای به همراه درد و تحریک نواحی تناسلی بروز کند محافظت کنند. کتاب‌های عمومی زیادی برای درمان و مقابله با گسترش این عفونت‌ها منتشر شده‌اند با این وجود اکثر این روش‌ها کارآیی لازم را ندارند. پزشکی رایج در مقابله با این افراد نیز راه‌های درمانی متداول خود را در پیش می‌گیرد و پزشکان که آنقدر سرگرم طبابت‌های روزمره و مشغله‌های ذهنی و کاری خود هستند، از پی‌گیری و کسب اطلاعات راه‌های درمانی دیگر غافل می‌شوند.

نائومی بامسلگ (Naomi Baumslag) و دایا ال مایکلز (Dia L. Michels) در کتاب پیشگیری و درمان عفونت‌های قارچی زنان (A Woman’s Guide to Yeast Infections) به شما می‌آموزند که چگونه آنتی بیوتیک‌ها، داروهای ضد بارداری خوراکی و تغذیه نامناسب باعث ایجاد این عفونت‌ها می‌شوند و تغییراتی در رژیم غذایی و راه‌حل‌هایی برای درمان این بیماری ارائه می‌دهند. این کتاب طی چهار مرحله شما را با درک و فهم عفونت‌های قارچی مجرای تناسلی زنان آشنا می‌کند و به شما اجازه می‌دهد که کنترل عفونت‌های قارچی و عود کننده را در دست بگیرید.

کتاب پیشگیری و درمان عفونت‌های قارچی زنان مناسب چه کسانی است؟

این کتاب مناسب خانم‌هایی است که برای بهداشت شخصی خود به دنبال روشی علمی و مناسب هستند. همچنین این کتاب برای بانوانی که اغلب به عفونت‌های شدید و شبیه به هم مبتلا می‌شوند و به‌دنبال روش‌هایی برای درمان آن هستند، بسیار کاربردی خواهد بود.

در بخشی از کتاب پیشگیری و درمان عفونت‌های قارچی زنان می‌خوانیم:

در زنان مبتلا به کاندیدا، عود تنها توسط قارچ‌ها به‌وجود نمی‌آید، زیرا قارچ‌ها به‌طور طبیعی در بدن ما به شکل یک انگل غیرفعال زندگی می‌کنند و وقتی در شرایط مساعد قرار می‌گیرند به یک عامل بیماری‌زا تبدیل می‌شوند. مطالعات بیان می‌کند این اتفاقات به خاطر تغییرات درونی در قارچ نیست بلکه تغییرات در میزبان (مثلاً بدن شما) باعث فعال شدن قارچ می‌شود. ایمنی طبیعی بدن نسبت به رشد قارچ‌ها بسیار بالاست. سالم بودن و داشتن تغذیه‌ی خوب در بزرگسالان آن‌ها را در برابر تمام قارچ‌ها مقاوم می‌کند مگر آنکه به شدت در معرض آن‌ها واقع شوند یا در موارد استثنایی مثل میخچه‌ی پا که به‌طور موضعی به آن گرفتار می‌شوند. وجود عفونت بستگی به شرایط محیط و تضعیف غیر طبیعی بودن سیستم دفاعی بدن دارد. تحقیقات نشان داده است که در بره‌های تازه متولد شده با گذاشتن قارچ در دهانشان به برفک دهانی مبتلا نمی‌شوند مگر اینکه دچار ضعف شدید بدنی و یا تخریب مخاط دهان شده باشند. مشابه چنین تحقیقی در زنان حامله نشان داده که آن‌ها بسیار مستعد ابتلا به کاندیدا هستند.

بیماری کاندیدیازیس که هر روزه با آن درگیر هستیم یک کشف جدید نیست. عفونت قارچی مجرای تناسلی زنان ابتدا در سال 1849 میلادی در مجامع پزشکی مطرح شد و از اواسط قرن نوزدهم بحث‌های مکتوب درباره‌ی آن در پزشکی رایج گردید. در یک مطالعه‌ی گروهی زنان سالم را در معرض قارچ‌هایی که از محل مجرای تناسلی زنان مبتلا گرفته شده بود قرار دادند. مشاهده شد که عفونت‌های قارچی در تعدادی از آن‌ها ایجاد شد اما تمام موارد خود بخودی بهبود پیدا کردند. بالغ بر یکصد سال بعد تجربه‌ی مشابهی همان نتیجه را بیان کرد که بهبود خود بخود در تمام موارد افراد مورد مطالعه اتفاق افتاد. این تجارب به‌طور مکرر تکرار شد و در تمام آن‌ها تسلط طبیعی بر بیماری بدون آنکه از مکانیسم آن اطلاعات دقیقی در اختیار باشد گزارش شده است.
فهرست مطالب کتابکلامی با خوانندگان
پیشگفتار مترجم
پیشگفتار
بخش اول: شناخت قارچ‌ها
فصل 1: آنچه از قارچ‌ها باید بدانیم
قارچ کاندیدا آلبیکنس
افق‌هایی در عفونت‌های قارچی
فصل 2: محل‌های هدف برای قارچ
درمان با آنتی بیوتیک‌ها
قرص‌های ضدبارداری خوراکی
تسلط بر ضعف‌های دوره عادت ماهیانه
حاملگی، زایمان و شیردهی
انتقال از طریق مقاربت
خراش‌ها یا تحریکات مخرب ناحیه تناسلی زنان
مصرف سرکوب کننده‌های سیستم ایمنی بدن
کودکی
فصل 3: مقدمه‌ای بر التهاب مجرای تناسلی زنان
التهاب مجرای تناسلی زنان
راهنمایی‌هایی برای جلوگیری از التهاب مجرای تناسلی در زنان
فصل 4: چه وقت باید به پزشک مراجعه کنید؟
از پزشکتان چه انتظاری دارید
پزشکی سنتی
آشفتگی‌های هیجانی
بخش دوم: درمان قارچ‌ها
فصل5: چگونه رهایی بیابیم؟
چهار دیدگاه برای ریشه کنی قارچ‌ها
خودتان را درمان کنید
درمان‌های خانگی
درمان با سرکه
درمان با ماست
درمان با سیر
درمان با اسیدبوریک
درمان‌های هومیوپاتی
درمان با محلول Burows
درمان با آلوئه‌ورا
شست‌وشوی مجرای تناسلی
قواعدی برای شست‌وشو (دوش)
درمان‌های دارویی ضدقارچی
نیستاتین
کتوکونازل
درمان‌های غیردارویی ضدقارچی
درمان با کاپریلیک اسید
درمان با بتادین
درمان با ویوله دوژانسین
درمان و پیش‌گیری برای شریک جنسی
درمان موارد خاص
بارداری
قارچ و نوزادان
سوختگی ناشی از پوشک
برفک دهان
درمان‌های آینده
فصل 6: رهایی از عفونت
توصیه‌های عمومی
سوخت برای بدن شما
برای اجتناب از مقدار بیش از حد قند
تمرینات ورزشی
استرس و علایم هشدار دهنده
توصیه‌های پیشگیرانه خاص
کنار گذاشتن قرص ضدبارداری
مراقبت از مجرای تناسلی
Ph مجرای تناسلی
تحریکات خشن/ خراش‌ها
بهداشت
تامپون‌ها
پوشش
رژیم غذایی عاری از قارچ
راهنمایی برای مصرف آنتی بیوتیک‌ها
ضمیمه A
ضمیمه B
نمایه
ادامه فهرستمشخصات کتاب الکترونیکقیمت نسخه الکترونیک

معرفی و دانلود کتاب پیشگیری و درمان عفونت‌های قارچی زنان | نائومی بامسلگ | انتشارات کتاب درمانی