دسته‌بندی نشده · آوریل 6, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب چگونه از تورم سود ببریم؟ | رابرت کیوساکی | انتشارات طاهریانمعرفی کتاب چگونه از تورم سود ببریم؟شما می‌توانید در هر شرایطی وضعیت مالی خود را بهبود دهید و سود کنید، حتی در شرایط تورم! رابرت کیوساکی و کیم کیوساکی در کتاب چگونه از تورم سود ببریم؟ به ما راه‌هایی را معرفی می‌کنند که با به کار بستن آن‌ها می‌توانیم رفاه اقتصادی را به زندگی خود بیاوریم.

درباره‌ی کتاب چگونه از تورم سود ببریم؟:

به زبان ساده، می‌توان تورم را این‌گونه تعریف کرد: زمانی که قیمت‌ها افزایش می‌یابد و قدرت خرید ارز کاهش پیدا می‌کند و درنتیجه، ما می‌توانیم با پول خود کمتر از گذشته خرید کنیم. می‌توان گفت که تورم به ضرر افرادی است که درآمد پولی ثابتی دارند و به نفع کسانی است که درآمد آن‌ها متغیر است. از آنجا که تورم بخشی جدانشدنی از زندگی هرروزه‌ی ماست، در کتاب چگونه از تورم سود ببریم؟ با این پدیده و آثار مثبت آن بر زندگی خودمان آشنا خواهیم شد.

رابرت کیوساکی (Robert Kiyosaki)، نویسنده‌ی کتاب مشهور «پدر پولدار، پدر فقیر»، و کیم کیوساکی (Kim Kiyosaki) در فصل‌های مختلف این کتاب از رازهای ثروتمند شدن می‌گویند و خواننده را تشویق می‌کنند تا با تغییر نگرش خود ثروت را بخشی جدایی‌ناپذیر از زندگی خود کند. یکی از نگرش‌هایی که به گفته‌ی کیوساکی باید تغییر کند رویکردی است که نسبت به تورم اتخاذ می‌شود. کیوساکی عنوان می‌کند که پدر پولدارش به او توصیه کرده در زمان تورم از اهرم قدرت و پوشش اقتصادی استفاده کند، و او از آن پس این راه را در پیش گرفته است و توانسته ثروت کلانی بیندوزد.

دیگر فصل‌های این کتاب نیز هر یک موضوعی را محور خود قرار داده‌اند که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به شیوه‌ی سرمایه‌گذاری در بورس، کسب درآمد آنلاین و تجارت برای مبتدیان اشاره کرد. همچنین در پایان کتاب فصلی به دوران بازنشستگی اختصاص دارد و در آن توصیه‌هایی متفاوت با هر آنچه تا کنون شنیده‌اید مطرح می‌شود.

گفتنی است که کتاب حاضر از منابع مختلفی گردآوری شده که رابرت و کیم کیوساکی منتشر کرده‌اند و این کتاب را انتشارات طاهریان، که نماینده‌ی رسمی و انحصاری شرکت پدر پولدار در ایران است، به چاپ رسانده است.

کتاب چگونه از تورم سود ببریم؟ برای چه کسانی مناسب است؟

اگر می‌خواهید در شرایط نامطمئن اقتصادی رفاه زندگی خود را بالا ببرید، این کتاب مناسب شماست.

با رابرت کیوساکی و کیم کیوساکی بیشتر آشنا شویم:

شهرت نویسنده‌ی آمریکایی ژاپنی کتاب حاضر بیشتر مرهون کتاب «پدر پولدار، پدر بی‌پول» است. رابرت کیوساکی در طول زندگی خود به فعالیت‌های مختلفی پرداخته که تجارت، آموزش، سرمایه‌گذاری و… بخشی از آن را تشکیل می‌دهند.

کتاب‌های کیوساکی در سراسر جهان به چاپ رسیده‌اند و در تمام کشورها، ازجمله ایران، با استقبال خوانندگان مواجه شده‌اند. «ارتقای هوش مالی»، «دانشکده کسب‌وکار»، «راهنمای ثروتمند شدن» تنها بخشی از کتاب‌های این نویسنده‌ی پرفروش هستند.

کیم کیوساکی هم‌بنیان‌گذار و مدیر عامل شرکت پدر پولدار است و در نگارش برخی کتاب‌ها با رابرت کیوساکی همکاری داشته است. دغدغه‌ی کیم معطوف به سواد مالی زنان است و او معتقد است که «وقتی پای پول درمیان باشد، زنان آموخته‌اند که به همسرانشان، اعضای خانواده یا دولت وابسته باشند، درحالی‌که باید خودشان این مسئولیت را بر عهده بگیرند.»

در بخشی از کتاب چگونه از تورم سود ببریم؟ می‌خوانیم:

به نقل از جان دی راکفلر، ثروتمندترین انسانی که تاکنون زندگی کرده است، گوش دهید: «من ملت متفکر نمی‌خواهم. من یک ملت کارگر می‌خواهم.»

چرا این ترسناک است؟

زیرا جان دی. راکفلر هیئت آموزش عمومی را ایجاد کرد که سیستم مدرسه فعلی ما را شکل داد.

راکفلر به کارگر نیاز داشت بنابراین ماشینی ایجاد کرد تا انبوه از آن‌ها را برای او تولید کند. هیچ اشتباهی وجود ندارد که آموزش مالی در مدارس به کودکان آموزش داده نمی‌شود، این باعث تفکر می‌شود.

وقتی نوجوان بودم، پدر بی‌پول همیشه به من می‌گفت بهترین راه موفقیت رفتن به مدرسه است. او احساس می‌کرد که این بهترین راه برای یافتن یک شغل خوب است. به هر حال این راهی بود که او نیز خود طی کرده بود. وی چندین مدرک دانشگاهی بالایی داشت و بازرس سیستم مدارس هاوایی بود.

مسئله این بود که حتی اگر پدر بی‌پول من یکی از تحصیل‌کرده‌ترین افرادی بود که من می‌شناختم، او همیشه از حقوق و اینکه چقدر از کار خود ناراضی بود شکایت داشت.

از طرف دیگر پدر پولدار من مدرک دانشگاهی نداشت. وی برای کمک به اداره هزینه خانواده خود در فروشگاه محلی شروع به کار کرد و مجبور شد تحصیل را رها کند. با این حال او بسیار ثروتمند و موفق بود، به طوری که سرانجام امپراتوری املاک و مستغلات خود را با یک هتل در ساحل دریا ساخت.

پدر پولدار همیشه می‌گفت: «مدرسه به شما یاد می‌دهد که یک حقوق‌بگیر خوب باشید. اگر می‌خواهید ثروتمند شوید، روی مدرسه حساب نکنید.»
فهرست مطالب کتابمقدمه
فصل 1: 5 نوع سرمایه‌گذاری
فصل 2: برای چه کسی کار می‌کنید؟
فصل 3: چگونه از تورم سود ببریم؟
فصل 4: چگونه می‌توان با سرمایه‌گذاری در بورس ثروتمند شد؟
فصل 5: رضایت خود را در اولویت قرار دهید
فصل 6: سرمایه‌گذاری برای جریان نقدی
فصل 7: راه‌های کسب درآمد آنلاین: راهنمای مبتدیان
فصل 8: گزینه‌های تجارت برای مبتدیان
فصل 9: زندگی خود را با یک انقلاب مالی متحول کنید
فصل 10: چیزهایی که برای بازنشستگی آموخته‌اید همه اشتباه است

معرفی و دانلود کتاب چگونه از تورم سود ببریم؟ | رابرت کیوساکی | انتشارات طاهریان