دسته‌بندی نشده · ژوئن 10, 2022 0

معرفی و دانلود PDF کتاب استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی IFRS | عصمت زنگنه | موسسه فرهنگی هنری دیباگران تهرانمعرفی کتاب استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی IFRSدرباره زبان مشترک امور مالی چه می‌دانید؟ کتاب استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی IFRS از عصمت زنگنه، شرحی کامل از این استاندارد بین‌المللی است که رعایت آن برای تمام کشورهای دارای روابط خارجه اقتصادی الزامی است.

درباره کتاب استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی IFRS

همانگونه که زبان بین‌المللی و مشترک بین مردم دنیا انگلیسی است و افرادی با ملیت‌های متفاوت با استفاده از آن ارتباط برقرار می‌کنند، دنیای معاملات نیز به یک زبان مشترک مالی نیاز دارد. این زبان بین‌المللی مالی که صورت‌های مالی واحد اقتصادی را در بر می‌گیرد در ابتدا ISA بود که بعد از اصلاح، IFRS نامیده شد. کتاب استانداردهای بین‌المللی گزارشگری مالی IFRS، این استاندارد را به زبانی ساده و سلیس برای شما توضیح می‌دهد تا به هر آنچه درباره این زبان باید بدانید مسلط شوید.

لازم به ذکر است که این استاندارد مالی، دارای 14 اصل و تعدادی زیر مجموعه است که خانم عصمت زنگنه، به ترتیب به آن‌ها می‌پردازد. در ابتدای هر فصل از کتاب استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی (International Financial Reports Standards IFRS)، ‮ابتدا اصطلاحات تخصصی توضیح داده می‌شود و سپس آن اصل به صورت جامع، کوتاه و مفید شرح داده خواهد شد.

کتاب استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی IFRS مناسب چه کسانی است؟

اگر در حوزه حسابداری و حسابرسی فعالیت می‌کنید، مطالعه این کتاب برای شما مفید خواهد بود.

در بخشی از کتاب استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی IFRS می‌خوانیم

یک حسابدار در طول دوران فعالیت خود، در یک دوره مالی حسابداری موظف است عملیات حسابداری را بسیار دقیق و شفاف انجام دهد تا در پایان دوره مالی گزارشات مالی به استفاده کنندگان آن ارائه شود و در چند گزارش ساده و شفاف هر آنچه طی سال مالی در واحد اقتصادی اتفاق افتاده را شرح دهد.

تمام هدف و هنر هر حسابدار در صورت مالی تهیه شده خود در پایان دوره مالی است که هر آنچه در چنته دارد را باید به رخ استفاده کننده صورت مالی بکشد. درنتیجه باید طوری آن را آماده و تنظیم کند تا استفاده کننده آن صورت مالی تهیه شده را به خوبی درک کند و با تکیه بر آن به راحتی بتواند برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری کند۔

حتماً همه می‌دانید که این گزارشات باید با تکیه بر قواعد و قوانینی باشد که به آن اصول و قواعد حسابداری گفته می‌شود. تا سال 1973 هر کشوری برای حسابداری خود قاعده و قانون تعریف شده داشت اما از تاریخ مذکور به بعد 14 قانون تعریف شد که «تمام سازمان‌ها و شرکت‌هایی که مراودات مالی بین‌المللی دارند موظف شدند از این اصول و مفروضات برای تهیه صورت‌های مالی خود استفاده کنند».

شاید در نظر اول تمامی صورت‌های مالی کشورهای مختلف به یکدیگر شباهت داشته باشند، اما در این کتاب تفاوت‌های آن توضیح داده می‌شود. البته این اختلاف‌ها به خاطر تنوع در شرایط اقلیمی، اجتماعی، اقتصادی و حقوقی و حتی شرایط سیاسی نیز می‌تواند اقتصاد را تحت الشعاع قرار داده و این مستقیماً روی اصول حسابداری کشور تأثیر خواهد گذاشت۔
فهرست مطالب کتابپیشگفتار
IFRS 1: ارزش منصفانه
2 IFRS: مربوط به شرکت‌های سهامی
3 IFRS: ترکیب‌های تجاری
4 IFRS: قراردادهای بیمه
5 IFRS: دارایی‌های غیرجاری نگهداری‌شده برای فروش
6 IFRS: کشف و ارزیابی منابع معدنی
7 IFRS: اصل افشا
8 IFRS: قسمت‌های عملیاتی
9 IFRS: ابزار مشتقه
10 IFRS: صورت‌های مالی تلفیقی
11 IFRS: مشارکت‌ها
12 IFRS: افشای منافع در سایر واحدهای تجاری
13 IFRS: حساب‌های انتقالی قانونی
ادامه فهرستمشخصات کتاب الکترونیکقیمت نسخه الکترونیک

معرفی و دانلود PDF کتاب استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی IFRS | عصمت زنگنه | موسسه فرهنگی هنری دیباگران تهران