دسته‌بندی نشده · فوریه 22, 2022 0

معرفی و دانلود PDF کتاب شناخت شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان (فرصت‌ها و تهدیدها) | علی دائمی لنگرودی | انتشارات نویسندگان آزادمعرفی کتاب شناخت شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان (فرصت‌ها و تهدیدها)کتاب شناخت شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان (فرصت‌ها و تهدیدها) نوشته علی دائمی لنگرودی و احمد عابدینی به بررسی تاثیرات شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی‌زبان بر جامعه ایران می‌پردازد. با فراوانی این ابزار رسانه‌ای در دست مردم، اپوزیسیون فارسی زبان خارجی به تولید محتوا و راه انداختن یک جنگ نرم رسانه‌ای پرداختند. این تحولات مستلزم بررسی و تحلیل‌های عمیقی است که در این کتاب به آن پرداخته شده.

درباره کتاب شناخت شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان (فرصت‌ها و تهدیدها):

طراحان جنگ نرم، این بار سیاست را به حاشیه رانده‌اند و با تمام قوا و با استفاده از تمام شیوه‌های فریبنده رسانه‌ای به تبلیغ سبک زندگی غربی پرداخته‌اند و اهداف بلند مدتی را در جهت تاثیرگذاری بر ذهن جوانان و خانواده‌های ایرانی آغاز کرده‌اند. این شبکه‌ها معمولا اهداف خویش را در دو حوزه سرگرمی و محتوای سیاسی پیگیری می‌کند. به همین دلیل لازم است یک بار به طور اصولی و با بررسی معایب و فوائد این ابزار رسانه‌ای تصمیمی یکپارچه و منطقی اتخاذ شود. مؤلفین کتاب شناخت شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان (فرصت‌ها و تهدیدها) با بررسی همه جانبه و نگاهی تحلیلگر، جایگاه و شبکه‌های اجتماعی فارسی زبان را در بین خانواده‌های ایرانی مشخص می‌کنند.

به دلیل گستردگی دامنه جنگ نرم و در برگرفتن همه ارکان و شئون جامعه و روابط انسان‌ها، یک نیاز جدی برای تجدید قوا و تجهیز در برابر آسیب‌های شبکه‌های معاند احساس می‌شود. علی دائمی لنگرودی و احمد عابدینی در این کتاب با دسته‌بندی و تحلیل سیاست‌های شبکه‌هایی همچون من و تو، جم و سایر شبکه‌های فارسی زبان شما را در شناخت این مواضع و ارتقای سواد رسانه‌ای یاری می‌رسانند.

کتاب شناخت شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان (فرصت‌ها و تهدیدها) مناسب چه کسانی است؟

علاقمندان علوم اجتماعی، ارتباطات و رسانه از این کتاب نکات مفیدی می‌آموزند.

در بخشی از کتاب شناخت شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان (فرصت‌ها و تهدیدها) می‌خوانیم:

فراهم‌سازی گسست و درگیری بین نسلی تاثیر برنامه‌های ماهوارهای بر روی فرزندان خانواده‌ها یا همین نوجوانان و جوانان بیشتر است، به طوری که این گروه زمان بیشتری را صرف تماشای برنامه‌های ماهواره‌ای می‌کنند.

این برنامه‌ها ارزش‌ها، باورها، تصورات، انتظارات و جهت گیری‌های ارزشی متفاوتی را تبلیغ و عرضه می‌کنند که باعث می‌شود به مرور زمان فاصله روانی بین والدین و فرزندان بیشتر و بیشتر شود و به انقطاع یا گسست نسلی بینجامد.

بروز شکاف بین نسلی در بستر رشد، پیشرفت و تجارب متفاوت، اجتناب‌ناپذیر است و حتی زمینه ترقی و تعالی را فراهم میکند اما گسست و درگیری بین نسلی شدیدتر خواهد بود و می‌توان آن را تا حدودی منفی ارزیابی کرد؛ زیرا در این وضعیت غالباً نوجوانان و جوانان می‌کوشند آخرین پیوندهای وابستگی خود را از والدین یا نسل بالغ بگسلند و اغلب در این راه به گردنکشی و طغیانگری می‌پردازند.

خلاصه آن که در یک گسست شناخت شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان (فرصتها و تهدیدها) نسلی به جای تعامل بر سر ارزش‌ها جنگی تمام عیار شکل میگیرد. اختلافات و درگیری‌های شدید بین فرزندان و والدین، ترک منزل بدون اطلاع، حرمت شکنی‌ها و… نتیجه این فرایند است.
فهرست مطالب کتابمقدمه
تاریخچه
پیشینه شبکه من و تو
پیشینه شبکه جم
گونه شناسی شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان
شبکه‌های سیاسی
شبکه‌های غیر سیاسی
شبکه‌های دولتی
دسته بندی شبکه‌های ماهواره‌ای
شبکه‌های خبری
شبکه‌های فیلم و سریال
شبکه‌های موسیقی (نماآهنگ)
شبکه‌های دینی
شبکه‌های تجاری
شبکه‌های ورزشی
شبکه‌های کودک
شبکه‌های مستند
شبکه‌های پورنو
شبکه‌های گفت و گو
اهداف شبکه‌های فارسی زبان
برنامه‌های ماهوارهای و تهاجم فرهنگی
شگردهای تبلیغی هنری برای نفوذ
خبر و گزارش
برنامه‌های ورزشی یا نمایشی
میزگردها و بمباران فرهنگی
فیلم‌ها و مجموعه‌های تلویزیونی
تقابل فرهنگ دینی و غربی در برنامه‌های ماهوارهای
شبکه‌های ماهوارهای بیشتر فرصت هستند یا تهدید؟
زنان ایرانی، هدف شبکه‌های ماهوارهای
ماموریت اصلی شبکه من و تو
آسیب‌ها و پیامدهای منفی شبکه‌های ماهواره‌ا‌ی بر خانواده‌ها
ترویج خشونت
بلوغ زودرس و دسترسی سریع به اطلاعات جنسی
باورهای غلط درباره مسائل عاطفی و جنسی
فراهم سازی گسست و درگیری بین نسلی
ایجاد زمینه‌های اختلاف و تنش بین همسران
کاهش تعاملات واقعی
وابستگی و اتلاف وقت
افت عملکردهای تحصیلی و شغلی
افزایش مصرف گرایی
تهدید سلامت جسمانی
راهکارهای مقابله با شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان
ادامه فهرستمشخصات کتاب الکترونیکقیمت نسخه الکترونیک

معرفی و دانلود PDF کتاب شناخت شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان (فرصت‌ها و تهدیدها) | علی دائمی لنگرودی | انتشارات نویسندگان آزاد