معرفی و دانلود خلاصه کتاب صوتی دنیای حیرت انگیز اعماق اقیانوس‌ها | رابرت باراد | شرکت توسعه محتوای لحن دیگرمعرفی خلاصه کتاب صوتی دنیای حیرت انگیز اعماق اقیانوس‌هارابرت باراد در خلاصه کتاب صوتی دنیای حیرت انگیز اعماق اقیانوس‌ها در سفری هیجان‌انگیز ما را با خود به اقیانوس می‌برد و به دنیای پررمزوراز زیر آب می‌پردازد. گفتنی‌ست این اثر از مجموعه سخنرانی‌های تدتاک انتخاب شده است.

درباره خلاصه کتاب صوتی دنیای حیرت انگیز اعماق اقیانوس‌ها:

اثری که پیش‌روی شما قرار دارد، یکی از سخنرانی‌‌های جذاب مجموعه‌ی تدتاک است که به فارسی برگردانده شده و در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است. رابرت باراد (Robert Ballard) در خلاصه کتاب صوتی دنیای حیرت‌انگیز اعماق اقیانوس‌ها (The astonishing hidden world of the deep ocean-Robert Ballard) ما را در سفری شگفت‌انگیز با خود همراه می‌کند و به جهان‌های پنهان و کمترشناخته‌شده‌ی زیر آب می‌‌برد؛ جایی که خود او و سایر محققان منابع، موجودات گوناگون و حتی کوهستان‌هایی عظیم را کشف کرده‌اند و زیبایی و عظمت آن هر مشاهده‌گری را انگشت‌به‌دهان می‌گذارد.

اقیانوس‌ها و جهان وسیع زیر آب‌ از دوران کودکی رابرت باراد را حیرت‌زده و مجذوب می‌ساختند. اینگونه شد که او راه خود را به سمت تحقیق و پژوهش در این امر باز کرد. باراد یکی از برجسته‌ترین محققان است که نمی‌توان تأثیر پژوهش‌ها و اکتشافات او بر درک امروز ما از جهان را نادیده گرفت. جالب است بدانید او از اولین انسان‌هایی‌ست که در یک تیم تحقیقاتی به اعماق دریاها سفر کرده است.

در نکوداشت خلاصه کتاب صوتی دنیای حیرت انگیز اعماق اقیانوس‌ها:

آقای باراد مدت‌هاست که از خوش‌شانسی کاشفی موفق و همچنین دانش ویژه یک دانشمند برجسته برخوردار است. (نیویورک‌تایمز)

خلاصه کتاب صوتی دنیای حیرت انگیز اعماق اقیانوس‌ها مناسب چه کسانی است؟

اگر علاقه دارید از اعماق اقیانوس‌ها بیشتر بدانید، سخنرانی دنیای حیرت‌انگیز اعماق اقیانوس‌ها مناسب شماست.

در بخشی از خلاصه کتاب صوتی دنیای حیرت انگیز اعماق اقیانوس‌ها می‌شنویم:

اون موقع ما با یه مشکل علمی سروکار داشتیم. نمی‌دونستیم چرا یه کوه تحت‌فشار داریم. بر اساس تئوری تکتونیک صفحه‌ای می‌دونستیم دو تا صفحه به هم بخورن، همدیگه رو به سمت بالا هل می‌دن و قطرشون افزایش پیدا می‌کنه.

این مسأله با عقل جور در میاد. برای همینه که تو کوه اورست صدف دریایی پیدا می‌شه. دلیلش سیل نیست. به خاطر اینه که صفحه به سمت بالا هل داده شده. ما با مفهوم کوه‌های تحت فشار آشنایی داشتیم. اما نمی‌دونستیم چرا تو همچین موقعیت جغرافیایی باید یه کوه پرتنش داشته باشیم.
فهرست مطالب کتاب صوتیادامه فهرستمشخصات کتاب صوتیقیمت نسخه صوتی

معرفی و دانلود خلاصه کتاب صوتی دنیای حیرت انگیز اعماق اقیانوس‌ها | رابرت باراد | شرکت توسعه محتوای لحن دیگر