دسته‌بندی نشده · آوریل 2, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب از عشق چه می‌دانیم؟: نکاتی برای عاشق ماندن | جینا لیکمعرفی کتاب از عشق چه می‌دانیم؟: نکاتی برای عاشق ماندنجینا لیک از همان ابتدا با انتخاب عنوان کتاب از عشق چه می دانیم؟ ما را با یک سوال اساسی مواجه می‌کند، زیرا ما در بسیاری از موارد در روابط با دیگران یا مواجه با خویشتن خویشمان چیزهای دیگری را با عشق اشتباه گرفته‌ایم یا ممکن است متوجه شده باشیم که عاشق ماندن از عاشق شدن بسیار مهم‌تر است. امروز جینا لیک در کنار شماست تا همچون یک مشاور شما را راهنمایی کند و مفهوم حقیقی آن را به شما نشان دهد.

درباره کتاب از عشق چه می‌دانیم:

ذات انسان در تمام لحظات عشق را جستجو می‌کند اما نمی‌داند چگونه آن را به دست بیاورد. کتاب از عشق چه می‌دانیم؟ (What about love) با ادبیاتی خواندنی و جذاب به ما می‌گوید که راه تجربه عشق نامحدود، عشق ورزیدن است.

این تقابل شهودی است، چراکه به نظر می‌رسد عشق به‌اندازه کافی وجود ندارد. هنگامی که بر این باوریم که نیازمند دریافت عشق از اطرافمان هستیم، آن حس کمبود ما را از ابراز عشق به دیگران بازمی‌دارد. شما باور دارید که به عشق نیاز دارید، اما تا وقتی که تلاشی برای به‌دست‌آوردن آن نداشته باشید و عشق نورزید، نمی‌توانید آن را تجربه کنید.

بنابراین هر چیزی که به آن نیاز داریم، عشق است؛ زیرا هرکس منبع نامحدودی از آن را در خود دارد. ممکن است هرکسی عشق را تجربه نکند، اما عشق همیشه در وجود انسان‌هاست و برای بخشیدن، قابلِ دسترسی است.

بدیهی‌ست که خلقت بشر دوگانه است. به گونه‌ای که انسان‌ها پتانسیل کارهای مفید و مضر را دارند. ما می‌توانیم در عین محبت، دلسوزی و نوع‌دوستی، برخلاف همه این‌ها عمل کنیم اما مساله این است که اکثر ما دوست داریم که بسیار محبوب باشیم زیرا محبوبیت احساس رضایت زیادی به ما می‌دهد. اما چیزهایی درون ما وجود دارد که باعث می‌شود همیشه محبوب نباشیم و آن چیز «خود» است.

کتاب حاضر پاسخی به همه این مسائل وجودی است. مسائلی که در ذهن ما وجود دارند و شاید قادر به صحبت کردن درباره آن‌ها نباشیم اما همواره درباره آن اندیشیده‌ایم.

جینا لیک (Gina Lake) در کتاب از عشق چه می‌دانیم؟ دریچه تازه‌ای رو به شما می‌گشاید و جنبه‌های دیگری از وجودتان را شکوفا می‌کند. جنبه‌هایی که تا به امروز درون شما وجود داشتند اما شما از آن بی‌خبر بودید و حالا همچون سیمرغی رنگارنگ از خاکستر درون شما سر در می‌آورد و در آسمان زندگی شما بال می‌گشاید.

کتاب از عشق چه می‌دانیم مناسب چه کسانی است؟

کسانی که برای شناخت خود و ارتباط بهتر با جهان پیرامونشان به دنبال منبعی مناسب هستند، کتاب از عشق چه می‌دانیم؟ را از دست ندهد.

در بخشی از کتاب از عشق چه می‌دانیم می‌خوانیم:

زندگی به‌سوی عشق در حرکت است. هنگامی که ما عشق یا هر ارزش دیگر خود را به‌جای حق‌بودن انتخاب می‌کنیم، ما به‌سمت ذات می‌رویم و بلافاصله عشق، آرامش، لذت و رضایت ذات را تجربه می‌کنیم.

اگر ما عشق را با میل و رضایت خود انتخاب کنیم، نه بر اساس شرایطمان، آن موقع است که عشق را احضار کرده‌ایم. زمانی که ما توجه خود را به عشق جلب می‌کنیم، به عشق می‌رسیم. و چه چیزی بهتر از آن؟

هنگامی که شما اغلب به‌اندازۀ کافی این را انتخاب می‌کنید، پی خواهید برد که عاشق بودن و پذیرفتن احساس بسیار خوشایندی نسبت به حق بودن دارد. خود، از حق‌بودن احساس خودبینی خوشایندی می‌کند، اما این مقدار ناچیز خوشایندی نمی‌تواند با احساس بسیار خوب عشق‌ورزیدن قابلِ‌قیاس باشد.

آگاه باشید که شما یک انتخاب دارید که کلیدی برای به‌وجودآوردن یک انتخاب درست است. هنگامی که ما با دیگران درگیر هستیم، اغلب ناخودآگاه و به‌طور خودکار، از خود واکنش نشان می‌دهیم. در ارتباط بودن، حتی برای کسانی که بسیار آگاه و هوشیار هستند چالش‌برانگیز است، چراکه خود به‌راحتی در رابطه رها می‌شود. به‌محض اینکه دهانمان را باز می‌کنیم، تمایل داریم که صدایمان را به خود و اندیشه‌هایش بسپاریم، بدون آنکه اول آن افکار را ارزیابی کنیم.
فهرست مطالب کتابمقدمه
بخش اول: عشق… است
عشق لطافت دارد
عشق بر ظواهر غلبه می‌کند
عشق پذیرفتنی است
عشق یک انتخاب است
عشق را در ذات خویش جست‌وجو کنیم
عشق، خودِ الهی را تشخیص می‌دهد
عشق در ورای زندگی است
عشق، پیشران زندگی است
عشق هرکسی یگانه است
عشق را هدایت کن
عشق را در وجود خویش تجربه کنید
عشق فراتر از حق است
از عمق وجود پاسخ عشق دیگران را بدهید
بخش دوم: عاشق بودن
مقاله‌ای درمورد چگونه دوست‌داشتنی‌تر باشیم
روی مسائل محبوب تمرکز کنید
کارهایی را که انجام می‌دهید دوست داشته باشید
به چیزهایی که دوست دارید توجه کنید
با خود مهربان باشید    
از هر کاری که انجام می‌دهید لذت ببرید
ابراز قدردانی کنید
حقیقت خود را به اشتراک نگذارید
انتخاب دوست‌داشتنی داشته باشید
عشق برای دادن است
شما منبع هستید
یگانه باشید
شما نمی‌توانید از عشق خارج شوید
بخش سوم: الهام روزانه
درباره نویسنده

معرفی و دانلود کتاب از عشق چه می‌دانیم؟: نکاتی برای عاشق ماندن | جینا لیک