دسته‌بندی نشده · می 16, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب صوتی لمعات الحسین: برخی از کلمات و مواعظ و خطب حضرت سیدالشهداء | سید محمدحسین حسینی طهرانیمعرفی کتاب صوتی لمعات الحسین: برخی از کلمات و مواعظ و خطب حضرت سیدالشهداءکتاب صوتی لمعات الحسین از سید محمدحسین حسینی طهرانی، اثری‌ست پربار و ارزشمند که در آن برخی از زیباترین کلمات و مواعظ و خطبه‌های امام سوم شیعیان، حسین ابن علی علیه السلام، گرد آمده است.

درباره کتاب صوتی لمعات الحسین:

شکی نیست که زندگی و سیره‌ی امام حسین (ع) باید اسوه‌ و الگوی تمام شیعیان در سراسر دنیا باشد. اما افسوس که چنین نیست. هر ساله شمار کثیری از شیعیان را می‌بینیم که با عزمی راسخ و پایی پیاده راه کربلای حسینی در پیش می‌گیرند تا روز اربعین در جوار ضریح حسین ابن علی باشند و با او پیمان وفاداری ببندند؛ اما آیا شمار شیعیانی که در عمق قلب خویش به این پیمان پایبند می‌مانند به اندازه‌ی شمار این زائران است؟…

یکی از راه‌های حفظ پیوند با اهل بیت، مطالعه‌ی زندگی این بزرگان و دقیق شدن در احادیث به‌جامانده از ایشان است. چه بسا تأمل در زندگی حسین (ع) اجری به مراتب بیشتر از گریستن بر مصائب وی داشته باشد. زیرا تنها از طریق همین تأمل‌ورزی است که فلسفه‌ی راستین قیام او را که همانا مبارزه با ظلم و جور باشد درمی‌یابیم.

کتاب لمعات الحسین منبعی معتبر در شناخت سیره‌ی حسینی‌ست. این اثر که به همت علامه سید محمدحسین حسینی طهرانی نگاشته شده، گزیده‌ای از مواعظ و احادیث به جامانده از امام حسین (ع) است: اثری سودمند که مطالعه‌ی آن برای هر طالب معرفتی پرسود و پرفایده به شمار می‌رود.

کتاب صوتی لمعات الحسین مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌‌مندان به مباحث دینی مخاطبین اصلی کتاب لمعات الحسین (ع)‌اند.

با سید محمدحسین حسینی طهرانی بیشتر آشنا شویم:

سید محمدحسین حسینی طهرانی، ملقب به علامه طهرانی، از عالمان برجسته‌ی شیعه در قرن چهاردهم و پانزدهم هجری قمری، و از شاگردان علامه طباطبایی بود. از علامه طهرانی تاکنون سه مجموعه‌ی چندجلدی با نام‌های «امام‌شناسی»، «الله‌شناسی» و «معادشناسی» و همچنین، دو کتاب با عناوین «نخستین قربانی» و «وظیفه فرد مسلمان در احیای حکومت اسلام» به زیور طبع رسیده است.

در بخشی از کتاب صوتی لمعات الحسین می‌شنویم:

«ای مردم! به درستی که خداوند خلق خود را نیافریده است، مگر از برای آنکه به او معرفت و شناسایی پیدا کنند. پس زمانی که او را بشناسند در مقام بندگی و عبودیت او برمی‌آیند و به واسطه‌ی عبادت و بندگی او از عبادت و بندگی او، از جمیع ما سوی مستغنی می‌گردند.»

در این حال مردی گفت: «ای پسر رسول خدا! معرفت خدا عزوجل چیست؟»

حضرت فرمود: «معرفت و شناخت اهل هر زمان، امام خود را که واجب است از او اطاعت و پیروی نمایند.»

و در آخر خطبه‌ای که درباره‌ی ترک امر به معروف و نهی از منکر، و قیام ظلمه و حکام جائر ایراد نموده‌اند، مفصلاً از محرومیت مظلومان و تفرق از حق بیان می‌فرمایند…
فهرست مطالب کتاب صوتیادامه فهرستمشخصات کتاب صوتیقیمت نسخه صوتی

معرفی و دانلود کتاب صوتی لمعات الحسین: برخی از کلمات و مواعظ و خطب حضرت سیدالشهداء | سید محمدحسین حسینی طهرانی