دسته‌بندی نشده · آوریل 27, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب صوتی کجایی: شعرهای عارفه لک | عارفه لکمعرفی کتاب صوتی کجایی: شعرهای عارفه لکعارفه لک شاعری جوان و آتیه‌دار است. در کتاب صوتی کجایی شنونده‌ی برخی از سروده‌های عاشقانه‌ی او خواهید بود. گفتنی‌ست که خوانش اثر حاضر بر عهده‌ی پیام دهکردی، هنرمند خوب کشورمان بوده است.

درباره کتاب صوتی کجایی:

فرم غالبِ هنری – ادبی در سرزمین ما، از دیرباز تا امروز، شعر و نظم بوده. پس حق بی‌شک با غربی‌هاست که ایران را سرزمین شعر، و فارسی را زبان شاعری نامیده‌اند. مروری بر نام بزرگان عرصه‌ی فرهنگ این مرزوبوم، خود مؤید این واقعیت است که اغلب فضلای ما شاعر بوده‌اند. ما ایرانیان، حتی برای داستان گفتن و فلسفه ورزیدن و بیان تجارب عرفانی‌مان نیز، به شعر تمسک جسته‌ایم. پس غریب نیست که شعر و شاعری هرگز در این خاک از رونق نمی‌افتد.

البته حال ادبیات ما این روزها چندان تعریفی نیست. شعر و داستان تا دلتان بخواهد هست؛ شاعر و نویسنده هم همینطور. چه بسا بیشتر از خواننده! شعر و داستان خوب و شاعر و نویسنده‌ی کاربلد اما، به راستی نایاب است. اگرچه نومید نباید بود. هنوز هستند کسانی که می‌توان با دقت در آثارشان، در ذهنْ چشم‌اندازی روشن‌تر را برای ادبیات ایران تصور نمود. عارفه لک شاید یکی از همین اشخاص باشد. شعر او شعر محترم و قابل اعتنایی‌ست. زبان شعرش خاص است و دغدغه‌های مطرح در آن، شخصی و غیرکلیشه‌ای. البته که سروده‌هایش کاستی‌هایی نیز دارند. اما، چنانکه گفتیم، مطالعه‌ی آن‌ها در وضعیت فعلی ادبیات ایران، امیدبخش و دلگرم‌کننده است.

در همین راستا گوش سپردن به کتاب صوتی کجایی را به شما توصیه می‌کنیم. این اثر مجموعه‌ای از عاشقانه‌های عارفه لک است که با صدای پیام دهکردی روایت شده. مراسم رونمایی کتاب، در فروردین ماه 1401 صورت گرفت. بنابراین، کتاب کجایی، تا این لحظه که این مطلب را می‌نویسیم، آخرین کار خانمِ شاعر محسوب می‌شود. امید که از مطالعه‌اش لذت ببرید.

کتاب صوتی کجایی مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به شعر امروز ایران، مخاطبین اصلی اثر پیش رو هستند.

با عارفه لک بیشتر آشنا شویم:

عارفه لک شاعر، نویسنده و بازیگر تئاتر است. او تاکنون در نمایش‌های «تکه‌های سنگین سرب» و «هیچ‌کس نبود بیدارمان کند» به ایفای نقش پرداخته، و کتابی را نیز، با عنوان «درآمدی بر شور روزهای نیامده»، از خود به انتشار رسانده. کتاب صوتی کجایی تازه‌ترین اثر عارفه لک به شمار می‌رود.

در بخشی از کتاب صوتی کجایی می‌شنویم:

«تا باد از دهان بیابان سیلان نکرده بیا»

تا این سکو برای نشستنت استوار
تا این حجره شانه‌هایت را امن
تا این اسطبل اسبت را خور
می‌ترسم از درختی که رو به سوی من کشیده شده
بیا و کشیده شو در باد
پا در این کاروانسرا بنشان
و شن‌ها را کنار بزن از کالبدم…
فهرست مطالب کتاب صوتیادامه فهرستمشخصات کتاب صوتیقیمت نسخه صوتی

معرفی و دانلود کتاب صوتی کجایی: شعرهای عارفه لک | عارفه لک