دسته‌بندی نشده · آوریل 7, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب قدرت اراده: سطح دیگری از تفکر | جول اوستین | انتشارات الینامعرفی کتاب قدرت اراده: سطح دیگری از تفکر«خداوند شما را خلق نکرد، تا عادی و معمولی باشید. او شما را آفرید تا برجسته و عالی شوید.» این اعتقادی‌ست که جول اوستین، نویسندۀ هفت کتاب پرفروش نیویورک‌تایمز، در کتاب قدرت اراده بیان می‌کند. او با معرفی ده روش خودیاری به ما نشان می‌دهد که چگونه با اراده محکم کیفیت زندگی‌مان را ارتقا دهیم و با وجود مشکلات و حتی زندگی در محیط نامناسب، استانداردهای خودمان را تعریف کنیم و برحسب آن‌ها به موفقیت دست یابیم.

درباره کتاب قدرت اراده:

تمام انسان‌ها در زندگی خود مسائل و پیش‌آمدهایی را تجربه می‌کنند که ممکن است برای مدتی آن‌ها را در یأس و ناامیدی فرو ببرد. این چالش‌ها زمینه را برای پسرفت ما فراهم می‌کنند و گاهی گذشتن از آنان به‌قدری دردناک است که ترجیح می‌دهیم در همان نقطه بمانیم، تا زمانی که زندگی به انتهای خودش نزدیک شود. هدف کتاب قدرت اراده (Next Level Thinking Study Guide) نشان‌ دادن راه و روشی است که با کمک گرفتن از آنان بتوان از این برهه‌های بحرانی زندگی گذر کرد.

جول اوستین (Joel Osteen) در کتاب قدرت اراده این موضوع را به ما می‌آموزد که باید بهانه‌ها را برای گذشتن از این مشکلات و حل کردن آنان کنار گذاشت. او به‌درستی اشاره می‌کند که خداوند به انسان‌ها ظرفیتی بی‌نظیر داده است و هدفش از خلقت آنان این نبوده که در دریایی از مشکلات دست‌وپا بزنند، اما لحظه‌ای برای حل آنان تلاش نکنند.

در خواندن این کتاب باید به این نکته توجه کرد که اوستین بزرگ‌شدۀ فرهنگی مسیحی است و تأثیرات این فرهنگ بر افکارش انکارشدنی نیست. او با استفاده از تعلیمات دین مسیحیت، کمک‌گرفتن از داستان‌ها و تمثیل‌های فراوان و زبانی ساده و صمیمی آموزش این ده روش را پیش می‌برد و اثری خواندنی را برای ما پدید می‌آورد.

کتاب قدرت اراده به چه‌کسانی پیشنهاد می‌شود:

اگر از سستی اراده خود ضربه خورده‌اید و حالا می‌خواهید قدمی محکم در زندگی بردارید، خواندن کتاب قدرت اراده به شما پیشنهاد می‌شود.

با جول اوستین بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده، سخنران و کشیش ارشد کلیسای لیک وود در سال 1963 به دنیا آمد. سخنرانی‌های او در ایالات متحده حدود 70 میلیون بیننده در هفته داشته‌اند و بیش از 200 میلیون نفر در بیش از 100 کشور جهان آن‌ها را تماشا می‌کنند. آثار نوشته شده توسط جول اوستین (Joel Scott Osteen) در صدر لیست پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز قرار دارند و برخی از آن‌ها بیشتر از 200 هفته در صدر این جدول مانده‌اند.

وی همچنین در سال 2006 جزء ده انسان تأثیرگذار جهان معرفی شد. از دیگر آثار اوستین می‌توان به «قدرت من هستم»، «تفکر بهتر زندگی بهتر»، «خالی شدن از احساسات منفی»، «10 قانون موفقیت جول اوستین» و «درخواست بزرگ داشته باشید» اشاره کرد.

در بخش‌هایی از کتاب قدرت اراده می‌خوانیم:

زمانی‌که با آنچه هستید، احساس راحتی و آرامش می‌کنید، زمانی‌که تلاش نمی‌کنید، تا افراد را تحت‌تأثیر قرار دهید و سعی نمی‌کنید آنچه نیستید، باشید، آنگاه یگانگی شما آشکار می‌شود. شما خلاق‌تر می‌شوید.

استعداد و توانایی شما در مسیرهای بزرگ‌تر و عظیم‌تری نمایان می‌شود. افراد مناسبی سر راهتان قرار می‌گیرند. چرا؟ زیرا شما در زندگی به مقدّسات پایبند هستید، خودتان باشید. زمانی‌که خودتان باشید، قدرتمند هستید.

نکته اصلی این است، هنگامی‌که خودتان هستید هیچ کس نمی‌تواند جلوی شما را بگیرد، و به شما آسیب برساند. شما می‌توانید از همه افراد دنیا بهتر باشید. شما یک امتیاز و برتری دارید. شما برای اینکه خودتان بودید، قابل احترام و مورد توجّه هستید.

شما می‌توانید حضور کم اما قدرتمند داشته باشید. می‌توانید در پشت صحنه فعالیّت کنید و باز هم قدرتمند باشید. اصل مطلب این است که خودت باشی، زیرا هنگامی‌که خودت هستی، می‌توانی با توجه به مقدّسات به کارها و فعالیّت‌های خود ادامه دهی.

موهبت، نعمت، و شانسی بی‌نظیر برای شما وجود دارد. اغلب هنگامی‌که افرادی را با توانایی بیشتر، موفق‌تر و خوشبخت‌تر می‌بینیم، تمایل به حسادت در وجود ما شکل می‌گیرد. چرا من نمی‌توانم موفّق باشم؟

هر آنچه آن‌ها دارند، ما طالب آن هستیم. اگر هوشیار نباشیم، با آن‌ها وارد رقابت می‌شویم. تمام سعی ما این است تا در لباس، رانندگی و هرکاری از آن‌ها سبقت بگیریم. مشکل اینجاست که شما خود را وارد رقابت با فردی می‌کنید، که اصلاً در رقابت با شما نیست. عرصه رقابت و چالش شما، فقط مخصوص خود شماست. شما با دوستان، همسایه‌ها و خواهرها و برادرهایتان در رقابت و چشم و هم چشمی نیستید. شما تنها با خودتان در رقابت هستید، تا بهتر از آنچه که هستید، باشید.
فهرست مطالب کتابفصل 1: «یک سدشکن باشید»
«محدودیّت‌ها را ازبین ببرید»
«یک سدشکن باشید»
«از بهانه تراشی دست بردارید»
«با فرصت‌ها روبه رو شوید»
«بذرهای عظمت و بزرگی را بکارید»
فصل 2: «شما کاملاً خوب و ثروتمند هستید»
«هیچ کس نمی‌تواند برای اینکه خودتان باشید به شما آسیب بزند»
«به عرصه رقابت و چالش‌های خود وارد شوید»
«بدانید که چه کسی هستید و چه کسی نیستید»
«موهبت‌های خود را نادیده نگیرید»
«اینک زمان تقدیر و تشکر از شما فرا رسیده است»
فصل 3: «تمام فرصت‌ها به نفع شماست»
«مشکلات برنامه‌ها و اهداف هستند»
«اجازه ندهید شرایط و موقعیّت‌ها شما را فریب دهد»
«حتی تا اندازه‌ای بهتر»
«موقعیّت‌ها و شرایط نمی‌توانند شما را متوقف کنند»
«زمان شما هم فرا می‌رسد»
فصل 4: «به مرتبه بعدی بروید»
«آیا می‌خواهید خوب و سالم شوید؟»
«خالق و سازنده متفاوتی باشید»
«جایگاهی که شما در آن زندگی را آغاز کردید، همان نیست که شما هستید»
«هنگامی‌که شما درک نمی‌کنید»
فصل 5: «ارزش خود را بدانید»
«شما چیزی برای اثبات ندارید»
«نسبت به آن کسی که هستی، محکم و استوار باش»
«هویّت خود را از دست ندهید»
«شما شاهکار هستید»
«فقط یک نفر وجود دارد که تأیید آن مهم است»
«ارزش‌های شما از خالق شما برمی‌خیزد»
فصل 6: «با جسارت و شجاعت یک مرد، زندگی کنید»
«شما برده و اسیر گذشته خود نیستید»
«افکار و ذهنیّت بردگی و اسارت را رها کنید»
«با شهامت و دلیر باش»
«شما الان بنده خدا هستید»
«شما با اصالت هستید»
«برای بودن آنکه خلق شده‌اید، گام بردارید»
فصل 7: «بدانید خداوند عاشق شماست»
«ذهنیّت “من فکر می‌کنم” را رها کنید»
«شما کسی هستید که خداوند دوستش دارد»
«شما محبوب خداوند هستید»
«از شما دعوت شده است تا بیایید»
«عشق واقعی این است»
«نگاه خدا به شماست»
فصل 8: «خودتان را تأیید و تحسین کنید»
«اینک شما روی چرخ سفالگری هستید»
«نسبت به آن کسی که هستید، شاد باشید»
«شما قبلاً تأیید شده‌اید»
«زره خود را بر تن کنید»
«خودتان را دوست بدارید»
فصل 9: «آلودگی‌ها و ناپاکی‌ها را دوربریزید»
«از قلبتان حفاظت کنید»
«ریشه‌های خود را امتحان و ارزیابی کنید»
«از آلوده کننده‌ها رها شوید»
«نام خود را تغییر ندهید»
«نه اینجا بلکه آنجا»
«به مهمانی بیا»
فصل 10: «شرمندگی و خجالت را کنار بگذارید»
«سرزنش‌ها و ملامت‌ها از بین رفته‌اند»
«اجازه ندهید گذشته شما هویّت و شخصیّت شما شود»
«شفا و بهبودی زمانی آغاز می‌شود که ما صادق و درستکار باشیم»
«تلافی خواهد شد»
«دوباره افکارتان را برنامه‌ریزی کنید»

معرفی و دانلود کتاب قدرت اراده: سطح دیگری از تفکر | جول اوستین | انتشارات الینا