دسته‌بندی نشده · مارس 9, 2022 0

معرفی و دانلود PDF کتاب راپونزل | مونی لیم | انتشارات فرشتهمعرفی کتاب راپونزلخیلی از افراد از نسل‌های گذشته تا به الان، دوران کودکی خود را با کتاب راپونزل گذرانده‌اند؛ مونی لیم در این ماجرای خیال‌انگیز و مشهور داستان دختری گیسو کمندی را به زبان امروزی روایت می‌کند که توسط جادوگری بدجنس دزدیده و سال‌ها در قلعه‌ای دور افتاده زندانی می‌شود.

درباره‌ی کتاب راپونزل:

مونی لیم (Moni Lim) در کتاب راپونزل (Rapunzel) ماجرای شاهزاده خانم جوانی را به تصویر می‌کشد که وقتی به دنیا آمد توسط جادوگری بدطینت دزدیده می‌شود و نامش را هم راپونزل می‌گذارد.

راپونزل گیسوانی طلایی، بلند و جادویی دارد که جادوگر با زندانی کردن شاهزاده از جادوی گیسوان راپونزل برای زیبایی و جوانی جاودانه‌ی خود بهره می‌برد. قلعه‌ای که راپونزل در آنجا زندانی شده است خارج از شهر و در بلندای کوه‌ها قرار دارد. به همین خاطر دخترک هیچ خبری از دنیای روشن و پرهیاهوی بیرون ندارد.

روزی شاهزاده‌ای که در قصر زندگی می‌کرد و زیر برج ایستاده بود، صدای آواز خواندن راپونزل را می‌شنود و شیفته‌ی آن می‌شود. دیدارهای شاهزاده با راپونزل کم کم بیشتر از قبل می‌شود تا زمانیکه جادوگر بدجنس موضوع ملاقات‌های آن دو را می‌فهمد. او با بدی موهای طلایی راپونزل را قیچی و او را در جایی دور و متروک رها می‌کند و پس از آن ماجراهای هیجان‌انگیزی رخ می‌دهد.

خالی از لطف نیست که بدانید از این داستان جذاب تاکنون چندین فیلم سینمایی ساخته شده است که طرفداران بسیار زیادی دارد.

کتاب راپونزل برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب به کودکان 7 تا 9 سال که از خواندن قصه‌های خیالی لذت می‌برند، پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب راپونزل می‌خوانیم:

راپونزل بزرگ شد و دختر خیلی زیبایی شد. جادوگر پیر او را به بلندترین برج قصر پادشاه برد و او را در آنجا زندانی کرد.

برج فقط یک پنجره کوچک داشت که از آنجا وارد و خارج می‌شدند. راپونزل هم می‌توانست از همان پنجره بیرون را نگاه کند. راپونزل بیچاره در آنجا تنها بود و خیلی احساس تنهایی می‌کرد.
مشخصات کتاب الکترونیکقیمت نسخه الکترونیک

معرفی و دانلود PDF کتاب راپونزل | مونی لیم | انتشارات فرشته